Szansa dla osób z niepełnosprawnością narządu wzroku

Jeszcze tylko kilka osób możemy przyjąć do udziału w projekcie WIDZIEĆ SIĘ W PRACY.

To jeden z projektów, który realizuje Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJDALEJ. Projekt skierowany jest do osób z niepełnosprawnością narządu wzroku i powstał dzięki zaangażowaniu wolontariusza, który sam jest osobą niedowidzącą.

Fundacja PODAJ DALEJ opiera się na idei, aby działać nie tylko DLA, ale WSPÓLNIE Z osobami niepełnosprawnymi. Każdy projekt musi wynikać z zapotrzebowania na rozwiązanie konkretnego problemu, a te problemy najlepiej czują same osoby niepełnosprawne.

Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest ukończony 16 rok życia i zamieszkanie w województwie Wielkopolskim.

Projekt rozpocznie się jeszcze we wrześniu 2011 warsztatami zawodowo - informatycznymi, podczas których osoby niewidome i słabo widzące zapoznają się ze współczesnymi technologiami informatycznymi. Aby to ułatwić będzie możliwość skorzystania ze specjalistycznego oprogramowania dla osób z niepełnosprawnością narządu wzroku, podstawowej obsługi komputera, w tym Office i programy do obsługi poczty elektronicznej.

Uczestnicy projektu skorzystają także z grupowego i indywidualnego wsparcia doradcy zawodowego m.in. w zakresie:

• aktywnego poszukiwania pracy,
  • elastycznych form zatrudnienia,
  • podstawowych uprawnień i ulg oraz programów aktywizujących osoby z niepełnosprawnością narządu wzroku.

Warsztaty odbywać się będą nieodpłatnie dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz z 1% PODATKU, a ponadto Fundacja PODAJ DALEJ zapewnia:

• zwrot kosztów dojazdu,
  • drobny poczęstunek podczas warsztatów,
  • certyfikaty potwierdzające udział w warsztatach.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie i poszczególnych warsztatach prosimy o kontakt z Koordynatorem projektu Łukaszem Tomaszewskim.

Nasz adres:
Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ