Skocz do zawartości

Wrzesień

Aktualności

Powiat koniński zainaugurował rok szkolny 2011/2012

Ponad półtora tysiąca uczniów i stu dwudziestu nauczycieli wróciło po wakacjach do szkół powiatu konińskiego. Szkolne progi przekroczyło aż  400 pierwszoklasistów.
Gospodarzem powiatowej inauguracji roku szkolnego był Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie .
 
Cierpliwości, zdrowia, wiary we własne możliwości a także sukcesów w pracy i nauce” – życzyła nauczycielom i uczniom u progu nowego roku szkolnego – starosta Małgorzata Waszak         
Podczas inauguracyjnego przemówienia, starosta koniński podkreśliła, że oświata zajmuje priorytetowe miejsce w gospodarce finansowej powiatu. Dzięki podejmowanym przez samorząd działaniom, ostatnie lata przyniosły prawdziwy przełom w rozwoju szkolnej bazy sportowej. Za blisko 3 mln zł. wybudowane zostały boiska przy wszystkich palcówkach oświatowych powiatu. Szkoły wyposażone zostały także w sale gimnastyczne a na bieżąco  prowadzone są  remonty i modernizacje sal lekcyjnych. Aby stworzyć młodzieży i dorosłym szansę edukacji w zawodach potrzebnych na rynku pracy, szkoły wzbogacają swoją ofertę edukacyjną o nowe kierunki ogólnokształcące i zawodowe. W tym roku, uczniowie technikum ZSP w Sompolnie rozpoczęli naukę w zawodzie technik ochrony środowiska, a młodzież z ZSP w Kleczewie w liceum ogólnokształcącym o profilu policyjno-wojskowym. Z kolei Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rychwale wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci, u których wykryto niepełnosprawność, od 1 września tego roku prowadzić będzie wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.

Obecnie trwa opracowywanie koncepcji architektonicznej nowego obiektu dydaktycznego dla Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych a także prowadzone są prace termomodernizacyjne budynku żychlińskiej stołówki. 
Wszyscy będziemy troszczyć się o to, aby warunki nauki w naszych szkołach były jak najlepsze, a uczniowie dobrze przygotowali się do dalszego kształcenia i odnalezienia swojego miejsca w życiu"- zapewniła starosta Małgorzata Waszak - "Przed nami rok pracy, której efekty będzie widać dopiero po kilku latach. Pamiętajmy, że wszystko co doskonałe, dojrzewa powoli”.
 
Uroczystą akademię inaugurującą nowy rok szkolny w powiecie konińskim uświetniły występy uczniów Zespołu Szkół w Żychlinie. Część artystyczną akademii wypełniły recytacje wierszy Czesława Miłosza oraz występ wokalny.

Powiat koniński zainaugurował rok szkolny 2011/2012
Powiat koniński zainaugurował rok szkolny 2011/2012
Powiat koniński zainaugurował rok szkolny 2011/2012
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting