Skocz do zawartości

Wrzesień

Aktualności

"Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców"

Akcja happeningowa „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców” odbędzie się 3 września podczas koncertu trasy Lata z Radiem, na Błoniach konińskich, przy ul. Wał Tarejwy, w godzinach od 16.00 do 19.00.
 
Celem kampanii BezpieczneWarzywa.pl jest odbudowanie zaufania do polskich warzyw i owoców po epidemii wywołanej werotoksycznym szczepem Escherichia coli w Niemczech oraz przekonanie Polaków, że krajowe warzywa i owoce są nie tylko bezpieczne, ale i wyjątkowo smaczne.

W trakcie imprezy wypuszczonych zostanie tysiąc czerwonych balonów symbolizujących pomidory – znak rozpoznawczy kampanii. A do spożycia świeżych, bezpieczenych i niezwykle smacznych pomidorów zachęcać będą uczestników Miłośniczki i Miłośnicy Pomidorów.

Inicjatorem kampanii, sfinansowanej ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw, jest Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych. W kampanię zaangażowane są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
 
Więcej informacji na temat kampanii BezpieczneWarzywa.pl oraz kwestii związanych z bezpieczeństwem warzyw i owoców znajduje się na stronie internetowej www.bezpiecznewarzywa.pl

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting