Skocz do zawartości

Wrzesień

Aktualności

Jesienna akcja szczepienia lisów

Od 11 do 20 września br. w województwie wielkopolskim będzie prowadzona jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących. Na terenie lasów, pól, pastwisk i nieużytków rolnych zrzucana będzie z samolotów szczepionka przeciw wściekliźnie.
 
Szczepionka umieszczona jest w przynęcie o kształcie kostki koloru zielono-brązowego o wymiarach 3cm-3cm-1cm. Jak ostrzega Wielkopolski Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Poznaniu nie należy jej dotykać ani podnosić. Jeżeli nastąpi przypadkowe zetknięcie się człowieka z tą szczepionką, a w szczególności, jeśli będzie to kontakt z otwartą raną, oczami, jamą ustną – miejsca te należy gruntownie przemyć wodą z mydłem i zgłosić się do najbliższej przychodni lekarskiej.
 
W przypadku kontaktów zwierząt domowych ze szczepionką, należy fakt ten zgłosić w najbliższej lecznicy dla zwierząt. W okresie 3 tygodni po wyłożeniu szczepionki nie wolno wypuszczać psów luzem.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting