Cała prawda o elektrowni atomowej w Wielkopolsce - konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Wielkopolski organizuje nowy konkurs skierowany do  szkół ponadgimnazjalnych pt.: Cała prawda o elektrowni atomowej w Wielkopolsce.
Celem Konkursu jest zainteresowanie młodzieży szkolnej energetyka jądrową w kontekście możliwej budowy i eksploatacji elektrowni jądrowej w Wielkopolsce, a także pobudzenie wyobraźni i nauka szukania oraz prezentowania argumentów "za" i "przeciw" powstaniu elektrowni jądrowej w Klempiczu.

Konkurs organizowany jest z okazji ogłoszonego przez Sejm i Senat RP Roku Marii Skłodowskiej - Curie.
Najlepsze prace zostaną uhonorowane nagrodami pieniężnymi (I nagroda – 6 000 zł) na wyposażenie pracowni fizycznych i chemicznych w szkołach.
Warunkiem udziału jest wypełnienie Deklaracji uczestnictwa (do pobrania na stronie: www.sgipw.wlkp.pl) i złożenie jej za pośrednictwem poczty, przesłanie faxem (na numery: 61 65 80 705 oraz 61 851 53 95) lub e-mailem (na adresy: sekretariat.drg@umww.ploraz office@sgipw.wlkp.pl) do siedziby Organizatora w nieprzekraczalnym terminie do 2 września 2011 r. (liczy się data wpływu deklaracji do Departamentu Gospodarki UMWW).

Więcej informacji o Konkursie na stronach: www.sgipw.wlkp.ploraz www.umww.pl.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!