ZSP w Sompolnie po raz pierwszy w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych

Pięćdziesiąte trzecie miejsce wśród liceów ogólnokształcących oraz dwudzieste drugie w kategorii techników. Taki wynik osiągnął Zespół Szkół w Sompolnie w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych.

„Rzeczpospolita” i „Perspektywy” po raz trzynasty opublikowały Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych.. W tym roku odrębnie oceniano licea ogólnokształcące i technika. Pojawiły się też nowe kryteria oceny szkół. Oprócz sukcesów w olimpiadach przedmiotowych, o miejscu w zestawieniu zdecydowały wyniki z matur i ocena szkoły dokonana przez kadrę akademicką.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie, nie tylko znalazł się wśród 100 najlepszych szkół Wielkopolski ale został sklasyfikowany wyżej od wielu znanych szkół w regionie.

„Wieloletnia praca nauczycieli, doinwestowanie szkoły przez organ prowadzący w pomoce dydaktyczne, unowocześnienie bazy dydaktycznej (w szkole funkcjonuje 7 pracowni wyposażonych w tablice interaktywne), realizacja 3 projektów z udziałem środków pochodzących z Unii Europejskiej, przyniosło efekt w postaci podwyższenia poziomu nauczania” - mówi Jacek Żerkowski dyrektor ZSP w Sompolnie.

Ranking skierowany jest przede wszystkim do uczniów najstarszych klas gimnazjów, mających przed sobą decyzje o kierunku dalszego kształcenia oraz ich rodziców. Służy on pozyskaniu informacji o tym jak dana szkoła wypada na tle innych placówek, czy spełni ich oczekiwania oraz czy zapewni dobry start na studia.

Znalezienie się w tym zestawieniu Zespołu Szkół Ponadgminazlnych w Sompolnie pokazuje, że dobra szkoła może funkcjonować również na prowincji.

„Znaczenie osiągniętych miejsc jest tym większe, że szkoła w Sompolnie jest placówką środowiskową i nie rekrutuje uczniów tylko z najlepszymi wynikami na świadectwie. Poza tym, gdyby pod uwagę brano wyniki egzaminów zawodowych, to szkoła znalazła by się z pewnością na jeszcze wyższej pozycji” – podkreśla dyrektor Żerkowski – „Mamy nadzieję, że przyszli absolwenci gimnazjum wybiorą właśnie ZSP w Sompolnie, jako najlepszą alternatywę, dającą perspektywy dobrego przygotowania do egzaminów maturalnych i zawodowych. Miejsce w rankingu najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce stanowi bodziec do zintensyfikowania działań w celu osiągnięcia jeszcze lepszych wyników nauczania”.