Skocz do zawartości

Październik

Aktualności

"Turystyka - łączy kultury"

Obchody Światowego Dnia Turystyki na Ziemi Konińskiej, które odbyły się 10 października w Mikorzynie, były okazją do wymiany doświadczeń, podsumowania podejmowanych działań, a także zaprezentowania planów na najbliższe lata.

Tegoroczne hasło Światowego Dnia Turystyki „Turystyka – łączy kultury” jest doskonałą okazją do pokazania roli turystyki w łączeniu kulturowych pomostów, umożliwianiu poznawania się i budowaniu pokoju. Zwraca również uwagę na znaczenie ochrony i promocji wszystkich form kultury na świecie. Stąd też podczas poniedziałkowego spotkania nie mogło zabraknąć prezentacji dziedzictwa kulturowego Konina i powiatu konińskiego. Wykład na temat piękna i tradycji kulturowych wygłosił historyk i regionalista Jerzy Łojko.
 
Działalność nie tylko promocyjną, ale również związaną z rozbudową infrastruktury turystycznej podsumowały samorządy miasta i powiatu. W prezentacji podkreślono również aktywność prywatnych inwestorów, którzy modernizują ośrodki, budują nowe obiekty noclegowe i w ten sposób poprawiając stan bazy turystycznej przyczyniają się do wzrostu znaczenia turystyki w gospodarce regionu.
 
Ostatni rok podsumowała również Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina”. Stowarzyszenie inicjowało lub bardzo aktywnie włączało się w organizację różnego rodzaju przedsięwzięć turystycznych, jednak największym sukcesem było otrzymanie 3 gwiazdek w procesie certyfikacji Centrum Informacji Turystycznej w Koninie. Przypomnijmy, że przy ocenie brano pod uwagę szereg kryteriów, m.in. znajomość języków obcych oraz doświadczenie informatorów, lokalizację czy wyposażenie punktu.
 
Lokalne obchody Światowego Dnia Turystyki były tez okazją do podziękowania tym, którzy swoimi działaniami wspierają rozwój turystyki w regionie konińskim. Wyróżnienia Starosty Konińskiego za konsekwentne działania na rzecz rozwoju infrastruktury turystycznej oraz promocję turystyki gminy i powiatu konińskiego otrzymały gminy: Ślesin i Wilczyn.
 
Z kolei wyróżnienia Prezydenta Miasta Konina otrzymali Zbigniew Szczypkowski – w uznaniu społecznej działalności w zakresie turystyki rowerowej oraz bezinteresownej pracy na rzecz społeczności miasta Konina oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Koninie za systematyczne podnoszenie jakości świadczonych usług turystycznych i działania na rzecz promocji turystycznej miasta Konina.
 
Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac z III wiosennego pleneru fotograficznego organizowanego w Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting