Skocz do zawartości

Październik

Aktualności

O odnawialnych źródłach energii w Starostwie.

Jaki wpływ na środowisko mają kolektory słoneczne? Co można zyskać stosując takie rozwiązania? Jak sfinansować taką inwestycję? Odpowiedzi na te pytania będzie można usłyszeć w trakcie szkolenia organizowanego w ramach projektu Akademia Słońca.
 
Szkolenie organizowane przez Starostwo Powiatowe w Koninie ma charakter edukacyjno-promocyjny i adresowane jest do uczniów i nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów z powiatu konińskiego.
 
Celem projektu jest poszerzenie wiedzy z zakresu odnawialnych źródeł energii oraz uświadomienie młodym mieszkańcom powiatu możliwości ich zastosowania w każdym domu. Podczas spotkania omówione zostaną m.in. zagadnienia dotyczące korzyści jakie przynoszą kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne, a także kwestie związane z możliwością uzyskania dofinansowania przez mieszkańców, którzy zdecydują się na tego rodzaju inwestycje.
 
 „Zamiana energii słonecznej na ciepło jest rozwiązaniem czystym i prostym, ponieważ Słońce dostarcza nam jej w sposób nieprzerwany. Dzisiejsze technologie są na tyle zaawansowane, że energia słoneczna może być dostępna dla każdego. Prowadząc szeroko zakrojoną edukację ekologiczną, postanowiliśmy przybliżyć ten temat młodzieży z naszego powiatu” – mówi Marek Niezabitowski - inspektor w Wydziale Ochrony Gruntów Rolnych, Rolnictwa i Leśnictwa konińskiego Starostwa.
 
Szkolenie odbędzie się we czwartek, 13 października o godz. 12.00 w sali 252 urzędu.
 
Projekt współfinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting