Konińskie na targach TOUR SALON 2011

W środę 19 października rozpoczną się Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu. Jak zawsze nie zabraknie na nich promocji turystycznej Ziemi Konińskiej.

Poznańskie Targi co roku gromadzą wystawców z kilkudziesięciu krajów oraz wielotysięczną publiczność - zarówno profesjonalistów, jak i klientów indywidualnych, szukających pomysłów na ciekawe spędzanie wolnego czasu.

Tradycyjnie już, Powiat Koniński prezentować się będzie wspólnie z Miastem Konin na stoisku Wielkopolski. Goście targów będą mogli zapoznać się z szeroką ofertą wydawniczą przygotowaną przez samorządy, stowarzyszenia oraz branżę turystyczną z regionu konińskiego.

Tour Salon to również możliwość poznania nowinek w branży turystycznej. Odwiedzający stoisko Wielkopolski poznają ciekawe przykłady zastosowania zaawansowanych technologii w turystyce. Będą mogli sprawdzić, jak działa nowoczesny infokiosk turystyczny. Nauczą się obsługi turystycznych przewodników mobilnych na telefon komórkowy.

Podczas targów TOUR SALON na stoisku Wielkopolski stanie pokazowy infokiosk turystyczny. Zaprezentowane zostaną również nowe produkty GPSwielkopolska: mobilne przewodniki turystyczne: "Szlak Cysterski w Wielkopolsce" oraz "Wielkopolska - atrakcje turystyczne", dedykowane posiadaczom telefonów komórkowych. Przewodniki powstały w ramach projektu GPSwielkopolska, pilotowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Wielkopolski - numer 172, pawilon 5 w dniach 19-22 października.