Centrum Informacji Turystycznej w Koninie nagrodzone przez Polską Organizacje Turystyczną!

Centrum Informacji Turystycznej w Koninie zajęło II miejsce w kategorii trzygwiazdkowych centrów w Polsce. Działający od roku koniński CIT wyróżniła Polska Organizacja Turystyczna podczas trwających od środy w Poznaniu Targów Turystycznych TOURSALON 2011. Warto dodać, że pierwszej nagrody w tej kategorii nie przyznano.

Polska Organizacja Turystyczna oceniając działające w kraju punkty informacji zwracała uwagę na ich jakość, kompetencje pracowników i dostępność. Statuetkę i dyplom potwierdzający przyznanie nagrody odebrał Adrian Rapeła z Lokalnej Organizacji Turystycznej w Koninie.
- Jesteśmy niezwykle zaskoczeni ta nagrodą, ponieważ po pierwsze niedawno zakończył się proces certyfikacji, kiedy otrzymaliśmy trzy gwiazdki, a po drugie działamy krótko. Sądziliśmy zatem, że nagrody trafią w ręce długo działających punktów – powiedział po odebraniu wyróżnienia Adrian Rapeła z LOT „Marina” w Koninie.

Centrum Informacji Turystycznej w Koninie powstało w 2010 r. Swoją siedzibę ma przy ul. Dworcowej w Koninie. Pracownicy Centrum udzielają informacji na temat miejsc, które warto odwiedzić w regionie konińskim, bazy noclegowej, gastronomicznej, a także jako pracownicy Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina” wspomagają promocję turystyki w regionie.