ABC WOLONTARIATU

27 października 2011 r., o godz. 10.00 w konińskim Ratuszu odbędzie się konferencja ABC WOLONTARIATU.

Swoimi doświadczeniami podzielą: Ania Tomaszewska reprezentująca Międzynarodowy Wolontariat Don Bosco opowie o wolontariacie w Afryce, czyli jak cieszyć się z małych rzeczy; Wojciech Szczepanik ze Stowarzyszenia "Jeden Świat" zaprezentuje Międzynarodowy Wolontariat na przykładzie Europejskiego Programu Młodzież w Działaniu i workcampów Stowarzyszenia; Dagmara Kistela ze Stowarzyszenia PISOP, zaprezentuje Model działania centrum wolontariatu w społeczności lokalnej; Magdalena Wiczewska z Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej przedstawi idee tworzącej się Wielkopolskiej Sieci Wolontariatu. Głos zabiorą także przedstawiciele organizacji i młodzieży szkolnej.

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ przedstawi nowe formy wolontariatu i wyzwania stojące przed wolontariuszami, po czym zaprezentuje FILM pod tytułem „Wolontariat dla każdego”.

Organizatorzy Konferencji – Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ oraz II Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Koninie zapraszają organizacje pozarządowe, szkoły i instytucje z Konina i Powiatu Konińskiego.

Konferencja odbywa się w ramach projektu POLECAM WOLONTARIAT współfinansowanego przez Wojewodę Wielkopolskiego oraz 1% podatku.

Patronat nad konferencją objął Prezydent Miasta Konina Józef Nowicki.