Skocz do zawartości

Marzec

Aktualności

Statuetki Siewcy wręczone

Marszałek Województwa Wielkopolskiego nagrodził wczoraj najlepszych rolników z Regionu. Dziesięciu najbardziej przedsiębiorczych gospodarzy otrzymało statuetki Siewcy i czeki  na 10 tysięcy złotych.
W gronie laureatów nie zabrakło rolników z powiatu konińskiego. X edycja Konkursu „Wielkopolski Rolnik Roku” zakończyła się sukcesem dla Marii i Karola Piątkowskich z Dąbrowy w gminie Sompolno.
 
Do tytułu „Wielkopolski Rolnik Roku” pretendowało 17 gospodarzy z całego województwa. Akty nominacji otrzymali także rolnicy z powiatu konińskiego: Agnieszka i Piotr Michalscy z Tomisławic, gmina Wierzbinek, Jolanta i Józef Nawroccy z Kuźnicy w gminie Kramsk oraz Maria i Karol Piątkowscy z Dąbrowy, gmina Sompolno. Jednak najcenniejsze trofea konkursu: tytuł, statuetka siewcy oraz nagroda finansowa przypadły Marii i Karolowi Piątkowskim.
Państwo Piątkowscy prowadzą gospodarstwo szkółkarskie z ponad 65-etnią tradycją. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii osiąga ono wysoki poziom produkcji i satysfakcjonujące wyniki ekonomiczne. Prowadzone na 13 ha uprawy trafiają do klientów w całym kraju a także za granicą. Ich roczna sprzedaż kształtuje się na poziomie 230 tysięcy roślin. 
Gospodarstwo jest przedsięwzięciem rodzinnym, w którym obecnie pracuje trzecie pokolenie. Rolnicy zamierzają wyspecjalizować się w produkcji drzew alejowych oraz szczepionych roślin liściastych i iglastych.  Najbliższe ich palny związane są inwestycjami w nowoczesny sprzęt oraz rozbudowę i modernizację powierzchni upraw kontenerowych.
O swojej pracy w rolnictwie mówią, że to nie tylko wyuczony zawód, ale połączenie pasji z kontynuacją tradycji rodzinnych.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting