Skocz do zawartości

Marzec

Aktualności

Protokół o współpracy z powiatem Ilm podpisany

O  tym jak będzie wyglądała tegoroczna współpraca miedzy powiatem konińskim a Ilm Kreis, mówili w piątek (25 marca) na konferencji prasowej przedstawiciele obydwu samorządów.  
 
Podczas uroczystego podpisania protokołu o realizacji zadań w 2011 r.,  stronę niemiecką reprezentowali:  dr. Benno Kaufhold – Starosta powiatu Ilm, Hans-Jurgen Langer  burmistrz  miasta Kirchheim oraz Petra Feuerpfeil dyrektor szkoły podstawowej w  Kirchheim. W imieniu samorządu powiatu konińskiego, podpis na dokumencie złożył Starosta Stanisław Bielik. W spotkaniu wzięli także udział Józef Drop Wójt Gminy Kramsk oraz Marek Liczbiński Przewodniczący Rady Gminy Kramsk.

Wzorem lat ubiegłych, wiele zadań zaplanowanych do realizacji na ten rok dotyczy działań wspierających w obszarze edukacji i wymiany kulturalnej. Protokół przewiduje m.in. kontynuacje współpracy szkół poprzez wymiany uczniowskie z obydwu powiatów, a szczególnie z ZSP w Kleczewie i Gimnazjum „Am Lindenberg" w Ilmenau, wymianę doświadczeń pomiędzy kadrami zarządzającymi oświatą w obu powiatach czy też ufundowanie przez starostę Kaufholda stypendium dla studenta z naszego powiatu, pokrywającego koszt udziału w kursie języka niemieckiego na Uniwersytecie Technicznym w Ilmenau. Jesienią zespół taneczny „Uśmiech” z Liśca Wielkiego wystąpi podczas festynu w stolicy powiatu Ilm - Arnstadt. W listopadzie z kolei będzie miała miejsce wystawa artysty z powiatu konińskiego w Szkole Ludowej w Ilmenau.

Rozszerzeniu ulegnie współpraca w zakresie wymiany doświadczeń pomiędzy jednostkami ochotniczych straży pożarnych z obydwu powiatów.

Protokół przewiduje ponadto podjęcie działań mających na celu nawiązanie współpracy partnerskiej pomiędzy kolejnymi gminami z powiatów: Ilm oraz konińskiego czy organizacje międzynarodowej konferencji poświęconej realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej w powiecie konińskim. Do udziału w niej zostaną zaproszeni partnerzy z Estonii, Ukrainy, Francji i Niemiec.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting