Powiat koniński "na styku kultur"

Obsypunka, pyrczok i pasztet z gęsi stały się największą atrakcją łódzkiej imprezy turystycznej "Na styku kultur". Tym razem, wiodącym motywem targowej promocji powiatu konińskiego była jego kultura i tradycje.

Międzynarodowe Targi "Na styku kultur" w Łodzi, to prestiżowe wydarzenie od lat zajmujące stałe miejsce w kalendarzu krajowych imprez turystycznych. Regionem partnerskim tegorocznej edycji imprezy, która odbywała się w dniach 25 – 27 lutego - była Wielkopolska.

Zaproszenie do udziału w XVII targach przyjęło ponad 170 przedstawicieli branży turystycznej z kraju i ze świata: Czech, Rosji, Niemiec, Ukrainy i Węgier.

Tradycyjnie, powiat koniński promował swoje walory przyrodniczo – krajobrazowe na stoisku Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej w towarzystwie miasta Konin.
Przygotowana przez pracowników Starostwa ekspozycja zachęcała do aktywnego wypoczynku na pieszych, rowerowych i wodnych szlakach Ziemi Konińskiej. Jednak wiodącym motywem targowej promocji były kultura i tradycje powiatu konińskiego.
Na stoisku nie zabrakło więc regionalnych przysmaków. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się degustacje wina z czarnej porzeczki firmy Vin – Kon oraz przygotowane przez Oberżę pod Kulawą Gęsią ze Ślesina i ZSE-U w Żychlinie tregionalne potrawy: obsypunka, pyrczok i pasztet z gęsi.
Powiat koniński przygotował także bogatą ofertę informacyjno – promocyjną poświęconą turystyce kulturowej.
Kolejną atrakcją dla zwiedzających były konkursy wiedzy o Ziemi Konińskiej, w których można było wygrać m.in. lot balonem nad powiatem, rejs statkiem czy udział w spływie kajakowym.

Warto podkreślić, że stoisko Województwa Wielkopolskiego zdobyło nagrodę główną w konkursie „Najlepszy Wystawca Targów Na Styku Kultur w Łodzi”. Jury doceniło wartość promowanych produktów turystycznych, oryginalność i różnorodność form promocji oraz aranżację stoiska.

Region Łódzki, to miejsce w którym od lat oferta turystyczna powiatu  konińskiego spotyka się z bardzo dobrym przyjęciem. Także i w tym roku, ekspozycja naszego stoiska przyciągała uwagę tysięcy zwiedzających, a także i innych wystawców. Pozwala nam to sądzić, że w nadchodzącym sezonie letnim w powiecie konińskim gości z województwa łódzkiego nie zabraknie.

Targi Łódź 2011