Wyjątkowy wernisaż w Ilmenau

Prace konińskich artystów – Danuty i Henryka Drzewieckich można oglądać od wtorku w Volkshochschule w Ilmenau w Niemczech. Wystawę obrazów i grafik ukazujących wiele miejsc z powiatu konińskiego otworzyli wspólnie Benno Kaufhold, starosta powiatu Ilm oraz Małgorzata Waszak, starosta koniński.

Wernisaż konińskich artystów zgromadził we wtorkowy wieczór kilkadziesiąt osób, także Polaków mieszkających w powiecie Ilm. Podczas otwarcia starosta Benno Kaufhold przypomniał najważniejsze obszary trwającej od 2002 roku współpracy powiatów Ilm i konińskiego. Przypomniał też, że ważną jej częścią jest też wymiana kulturalna pomiędzy partnerskimi powiatami.

Starosta koniński Małgorzata Waszak dziękując za zorganizowanie wystawy wskazała na wyjątkowość prac artystów, których obrazy zawisły w murach szkoły w Ilmenau, bowiem wiele z nich ukazuje też piękno powiatu konińskiego.

Na wystawie, którą podziwiać będzie można do 22 stycznia 2012 roku, prezentowane są obrazy Danuty Drzewieckiej wykonane techniką suchej pasteli oraz oleju. Z kolei Henryk Drzewiecki pokazuje w Niemczech swoje grafiki powstałe przy użyciu tuszu, a także komputera.

W sierpniu i wrześniu ubiegłego roku w Domach Kultury w Kleczewie i Ślesinie można było z kolei oglądać obrazy Tatjany Mitschenko, mieszkającej i pracującej w Arnstadt – stolicy powiatu Ilm.

Wyjazd do Ilmenau był też okazją do wstępnej dyskusji na temat kierunków międzynarodowej współpracy powiatów w 2012 roku. Jej szczegóły będą dopracowane do początku przyszłego roku, który będzie jubileuszowym, dziesiątym rokiem współpracy obu powiatów.