Skocz do zawartości

Listopad

Aktualności

Bezpłatna mammografia w powiecie konińskim

Od 9 do 22 listopada w mammobusie, który odwiedzi miejscowości powiatu konińskiego, można będzie wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. Badanie, w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowane jest przez NFZ.
 
Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, gdyż w tej grupie wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi.
Panie w wieku do 50 lat lub powyżej 69 roku życia, nie młodsze niż 35, mogą również wykonać badanie w mammobusie, za uiszczeniem opłaty w wysokości 80 zł oraz okazaniem zaświadczenia od lekarza dowolnej specjalizacji o braku przeciwwskazań do wykonania badania.
Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby, dlatego warto się badać. Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.
Badanie można będzie wykonać w następujących lokalizacjach:
·         Golina – 9 listopada przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej (ul. Parkowa 6)
·         Budzisław Kościelny(Kleczew)– 14 listopada na parkingu przy Domu Strażaka
·         Rychwał – 15 listopada przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej (ul. Tuliszkowska)
·         Wilczyn – 16 listopada przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej (ul. Konińska 4)
·         Sompolno – 17 listopada Plac przed Urzędem Miejskim (ul. 11 Listopada 15)
·         Wierzbinek – 18 listopada przed Urzędem Gminy
·         Skulsk – 21 listopada przy Ośrodku Zdrowia (ul. Sikorskiego 5)
·         Kramsk – 22 listopada przy Urzędzie Gminy (ul. Chopina 12)
Badania wykonuje firma FADO Centrum Usług Medycznych z Gdyni. Jest to największy w Polsce świadczeniodawca, który do wykonywania badań wykorzystuje mammobusy. Każdego dnia aż 13 mobilnych pracowni mammograficznych FADO bada kobiety niemal w całej Polsce. W 2010 roku firma wykonała ponad 150 tys. badań, czyli 10 razy więcej niż największe w Polsce centra onkologii.
Podczas badania panie będą miały możliwość wzięcia udziału w konkursie „Zyskaj spokój z FADO”. Wśród wszystkich uczestniczek konkursu rozlosowane zostaną: Nagrody Główne w postaci 3 karnetów na tygodniowy wyjazd do Sanatorium w Nałęczowie, a także zestawy kosmetyków Ziaja, kosze słodyczy firmy Bałtyk oraz kupony na bezpłatne badania mammograficzne dla pań, których nie obejmuje Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.
Panie, które planują wykonać badanie w mammobusie firmy FADO, prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się pod nr tel: 801 080 007lub 58 666 2 444 lub na www.fado.pl, a także  przyniesienie ze sobą dowodu osobistego.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting