Modlitwa, motocykle, muzyka – IX SALVE w Mąkolnie

Niecodzienne i niezwykle widowiskowe wydarzenie odbędzie się w niedzielę 10 lipca w Mąkolnie. SALVE IX, czyli spotkanie motocyklistów z mszą św. – organizowane tylko raz w roku – zgromadzić może ponad tysiąc motocykli z całej Polski.

Dziewiąte już SALVE rozpocznie się o 11.30 w Mąkolnie koło Sompolna. SALVE to spotkanie motocyklowe z mszą św., podczas której uczestnicy modlą się za udany sezon, ale także za motocyklistów, który zginęli w wypadkach oraz ich rodziny. Po zakończonej mszy św. następuje też poświęcenie motocykli.
– W tym roku po Mszy św. w Mąkolnie w wielkiej paradzie przejedziemy do Sompolna, gdzie ok. 14.00 odbędzie się koncert znanej rockowej grupy – Sztywny Pal Azji – mówi Paweł Walendowski, współorganizator motocyklowego spotkania.

SALVE odbywa się co roku w innym miejscu – zazwyczaj w diecezji kaliskiej, w ten sposób organizatorzy chcą uatrakcyjnić formułę spotkań. W tym roku przypadło na Mąkolno w powiecie konińskim (diec. włocławska), ponieważ duża grupa uczestników z Mąkolna uczęszczała na te spotkania i organizatorzy zgodzili się na zorganizowanie tego zjazdu właśnie w tej miejscowości. Na motocyklu jeździ też proboszcz parafii ks. Jan Frączek.