Skocz do zawartości

Lipiec

Aktualności

Międzynarodowy spływ kajakowy "Szlakiem Śluz Wielkiej Pętli Wielkopolski" 2011

Słoneczna, bezchmurna pogoda, przepiękne widoki Kanału Warta – Gopło, a przede wszystkim wyśmienite humory uczestników, tak w kilku słowach można podsumować II spływ kajakowy „Szlakiem Śluz Wielkiej Pętli Wielkopolski” 2011, który odbył się w sobotę 9 lipca na trasie ze Ślesina do Konina.

Głównym założeniem imprezy turystycznej była promocja walorów turystyczno-krajoznawczych Wielkiej Pętli Wielkopolski, popularyzowanie kajakarstwa turystycznego oraz propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego wśród mieszkańców regionu konińskiego.
Podobnie jak w ubiegłym roku w spływie organizowanym przez Lokalną Organizację Turystyczną „Marina” uczestniczyła ponad setka osób: 50 dwuosobowych załóg na kajakach oraz obsługa spływu: Koniński Klub Kajakowy i Sportów Wodnych oraz koniński oddział Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Spływ wywołał ogromne emocje zarówno wśród nas uczestników, jak i obserwatorów wypoczywających w wielu ośrodkach usytuowanych po obu brzegach jezior Ślesińskiego oraz Mikorzyńskiego. Oczy plażowiczów skierowane były w naszą stronę. Wspaniałe uczucie! – mówi Jarosław Szklarkowski, jeden z uczestników spływu.

Nieoczekiwanie okazało się, że tegoroczna edycja spływu miała obsadę międzynarodową. Kajakami popłynęli wypoczywający w naszym regionie profesor fizyki uniwersytetu w Sao Paolo (Brazylia), uczestnik z Hiszpanii oraz Amerykanie polskiego pochodzenia od 8 lat pracujący w amerykańskiej agencji kosmicznej NASA. Najstarszy z miłośników turystyki wodnej miał ponad 70, najmłodszy zaledwie kilka lat. W spływie wystartowały również osoby z województwa łódzkiego, które swój udział wygrały podczas konkursów zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Koninie w czasie XVII Międzynarodowych Targów – Regionów Turystycznych „Na Styku Kultur 2011” w Łodzi. Byli także uczestnicy, którzy „kajak na spływ” wylicytowali podczas XIX edycji konińskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.              

Niektórzy obawiali się, że odcinek Ślesin – Konin będzie zbyt trudnym jak na możliwości amatorów kajakarstwa. Nic podobnego, uczestnicy spływu przybyli na metę jeszcze przed czasem. Tuż przed linią mety padały pytania, czy w następny weekend też płyniemy?! Owszem, ale dopiero za rok! W związku z modernizacją śluz za Kanale Warta – Gopło, wyznaczymy zupełnie inną, równie ciekawą trasę spływu – zapewniają organizatorzy.       

Projekt współfinansowany był przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Międzynarodowy spływ kajakowy
Międzynarodowy spływ kajakowy
Międzynarodowy spływ kajakowy
Międzynarodowy spływ kajakowy
Międzynarodowy spływ kajakowy
Międzynarodowy spływ kajakowy
Międzynarodowy spływ kajakowy
Międzynarodowy spływ kajakowy
Międzynarodowy spływ kajakowy
Międzynarodowy spływ kajakowy
Międzynarodowy spływ kajakowy
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting