II spływ kajakowy "Szlakiem Śluz Wielkiej Pętli Wielkopolski"

Już po raz drugi Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina” przy wsparciu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Koninie oraz Konińskiego Klubu Kajakowego organizuje spływ kajakowy „Szlakiem Śluz Wielkiej Pętli Wielkopolski”. Jednak w tym roku do pokonania jest prawie 20 km.
Wszystkich miłośników turystyki kajakowej LOT Marina zaprosiła w sobotę 9 lipca na przystań do Ślesina, gdzie rozpocznie się spływ. Trasa prowadzić będzie konińskimi jeziorami Wąsosko-Mikorzyńskim, Pątnowskim oraz kanałem Warta – Gopło  aż do Konina gdzie zakończenie zaplanowano za amfiteatrem.
Mimo zmiany terminu imprezy, zainteresowanie spływem przeszło nasze oczekiwania. Weźmie w nim udział ok. 120 osób, co niewątpliwie świadczy o coraz większej popularności turystyki wodnej wśród mieszkańców naszego regionu – mówi Adrian Rapeła z Lokalnej Organizacji turystycznej „Marina”
Projekt współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Partnerami spływu są Urząd Miejski w Koninie, Starostwo Powiatowe w Koninie oraz Restauracja „Młynek”.