Skocz do zawartości

Lipiec

Aktualności

Estończycy z wizytą w powiecie

Wymiana doświadczeń w funkcjonowaniu rolnictwa w Polsce i Estonii, to główny cel wizyty w powiecie konińskim 30 przedstawicieli organizacji rolniczych z regionu Lääne-Viru.
 
Jutro, w trakcie jednodniowego pobytu, estońscy goście odwiedzą powiat koniński aby zobaczyć przykładowe kierunki działalności rolniczej: sadownictwo, produkcję bydła opasowego, gospodarstwo rybackie oraz gospodarstwo agroturystyczne – informuje Ewelina Rapeła z Wydziału Promocji i Rozwoju konińskiego Starostwa. Delegacja spotka się również z przedstawicielami władz powiatu oraz organizacji zrzeszających i wspierających konińskie rolnictwo – dodaje.
 
Powiat koniński utrzymuje kontakty partnerskie z regionem Lääne-Viru od pięciu lat.
Do tej pory, współpraca między samorządami obejmowała głównie obszar oświaty i kultury.  Władze powiatu konińskiego mają nadzieję, że jutrzejsze spotkanie będzie, nie tylko okazją do wymiany doświadczeń,  ale wpłynie na ożywienie i rozszerzenie dalszej współpracy.
 
Polsko-estońskie warsztaty finansowane są ze środków Estońskiego Centrum Rejestracji i Informacji Rolnictwa.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting