Skocz do zawartości

Lipiec

Aktualności

Będą ograniczenia ruchu dla ciężarówek na drogach powiatu

Już dziś (poniedziałek – 12 lipca)  może zostać zatwierdzony projekt uniemożliwiający zjazd z autostrady A2 ciężarówkom o masie przekraczającej 18 ton. To wynik kolejnych działań w kierunku zminimalizowania natężenia ruchu na najbardziej zagrożonych odcinkach dróg lokalnych.

W związku z nasileniem się transportu ciężkiego na drogach powiatu oraz wynikającymi stąd uciążliwościami dla jego mieszkańców, władze powiatu konińskiego podjęły kolejne działania zmierzające do zminimalizowania natężenia ruchu na najbardziej zagrożonych odcinkach dróg.

Po rozmowach z Markiem Kmiecikiem, dyrektorem Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu oraz Markiem Napierałą dyrektorem poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wicestarosta koniński Andrzej Nowak poinformował w piątek burmistrza Goliny Tadeusza Nowickiego o opracowanym przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu projekcie organizacji ruchu, mającym na celu zablokowanie możliwości zjazdu z autostrady A-2 TIR-ów o ciężarze większym niż 18 ton. Projekt ten uzyskał już pozytywną opinię Policji oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i, według informacji uzyskanych od dyrektora Marka Napierały, należy się spodziewać, że zostanie zatwierdzony przez poznański oddział GDDKiA już w najbliższy poniedziałek 11 lipca. Pozwoli to, na podjęcie przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich działań, mających na celu wykonanie nowego oznakowania dróg, co znacząco ograniczy ruch TIR-ów na najbardziej obciążonych trasach, w tym na odcinku Sługocin – Golina oraz na krajowej nr 92. Poprawy sytuacji na tych drogach będzie można oczekiwać już pod koniec przyszłego tygodnia.

Wicestarosta zapewnił, że rozumie słuszne protesty mieszkańców Goliny i ma nadzieję, że zrealizowanie tych zamierzeń przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców. Zaapelował też o wstrzymanie akcji protestacyjnych do 15 lipca, i zapewnił o dalszym monitorowaniu działań zmierzających do poprawy ich sytuacji.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting