Zmiana powiatowej władzy w Prima Aprilis

Dorota Gapska z Konina i Andrzej Łubik z Posady pełnili 1 kwietnia – w Prima Aprilis najważniejsze urzędy w powiecie konińskim. Nowi starostowie wylicytowali taką możliwość w styczniu, podczas 19 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koninie. Wtedy też wręczono im certyfikaty „Najbardziej zakręconych urzędników o wielkim sercu”.

Dzień w fotelu starosty Andrzej Łubik rozpoczął już z samego rana od spotkania ze Stanisławem Bielikiem, który wprowadził wyjątkowego gościa w tematykę samorządową i przedstawiał plan dnia. Podobnie zrobiła wicestarosta Małgorzata Waszak, która swoją zmienniczkę poinformowała o działaniach podejmowanych każdego dnia w urzędzie.
Poranek nowym starostom wypełniły też spotkania z naczelnikami niektórych wydziałów, konferencja prasowa oraz zebranie kierownictwa, podczas którego omówiono najważniejsze sprawy w bieżącej działalności powiatu.

Przed południem starostowie brali też udział w dwóch wydarzeniach w powiecie konińskim. Panowie starostowie uczestniczyli w otwarciu nowego „Orlika” w Sławsku. Panie podsumowały i wręczyły nagrody w konkursach: „Na najpiękniejszą pisankę wielkanocną”, „Na najsmaczniejszy mazurek wielkanocny” oraz w konkursie informatycznym, które rozstrzygnięto w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

Na zakończenie urzędowego dnia oboje starostowie wysłuchali między innymi informacji o przygotowaniach do ekologicznej akcji „Drzewko za butelkę” oraz dyskutowali o turystyce w powiecie konińskim. Na koniec pracowitego, ale wyjątkowego dnia zrobili sobie również pamiątkowe zdjęcia, a pozostający w Starostwie Stanisław Bielik i Małgorzata Waszak wręczyli swoimi primaaprilisowym zmiennikom pamiątkowe gadżety i wydawnictwa o powiecie konińskim.

Zmiana powiatowej władzy w Prima Aprilis