Powiat Koniński na targach turystycznych

Ostatnie tygodnie to wzmożony czas promocji podczas targów turystycznych. Pod koniec marca Targi GLOB w Katowicach, w ubiegły weekend Targi LATO w Warszawie, a już od piątku do niedzieli Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu.

Targi LATO to jedna z największych w Polsce imprez targowych, podczas których przedstawiana jest oferta wyjazdowa i pobytowa, przede wszystkim na wiosenno-letni sezon turystyczny. Podobnie jak i w ubiegłym roku oferta powiatu konińskiego prezentowana była na stoisku Wielkopolski przygotowanym przez Wielkopolską Organizację Turystyczną. Spośród wielu wydawnictw jakie można było otrzymać na targach, największym zainteresowaniem cieszyła się seria folderów poświęconych turystyce kulturowej oraz ulotki Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Bezpośrednie połączenie z Warszawy do Lichenia linią autobusową "Express Licheński" spowodowało większe zainteresowanie mieszkańców Mazowsza powiatem konińskim, a szczególnie Licheniem i jego okolicami.

Z kolei w najbliższy piątek (8 kwietnia) rozpoczynają się III Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu. W tym roku organizatorzy MTT oprócz strefy stoisk targowych, w której zaprezentują swoją ofertę turystyczną ponad 300 wystawców krajowych i zagranicznych, przygotowali szereg atrakcji towarzyszących. Na terenie Hali Targów powstanie strefa gastro oraz strefa rozrywki, w których odbędzie się m.in. Festiwal Kulinarny, odwiedzający znajdą tutaj szereg możliwości spędzenia wolnego czasu, powstanie miasteczko zabaw dla rodzin, odbędą się liczne turnieje oraz konkursy z nagrodami.

Mieszkańcy Dolnego Śląska są ważną grupą turystów odwiedzających powiat koniński, głównie ze względu na atrakcje turystyczne, liczne jeziora i zabytki kulturowe. Dodatkowym atutem jest dostępność komunikacyjna regionu.
W tym roku walory turystyczne powiatu prezentować będziemy na stoisku przygotowanym wspólnie z Lokalna Organizacją Turystyczną MARINA. Tym razem główny nacisk położymy na turystykę aktywną, nie zapominając oczywiście o dziedzictwie kulturowym regionu konińskiego.
Każdy odwiedzający nasze stoisko wystawiennicze otrzyma wyczerpujące informacje wraz z kompletem specjalnie przygotowanych wydawnictw promocyjnych. Całość uzupełniały materiały reklamowe przygotowane przez podmioty branży turystycznej, działające w powiecie.

Zapraszamy w dniach 8-10 kwietnia do Hali ORBITA we Wrocławiu na III Międzynarodowe Targi Turystyczne na stoisko nr 65.