Skocz do zawartości

Kwiecień

Aktualności

Licheń. 6. rocznica śmierci Jana Pawła II

W szóstą rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II, Sanktuarium Maryjne otworzy dla wszystkich zainteresowanych apartamenty, w których mieszkał Papież Polak w trakcie swojego pobytu w Licheniu Starym.
 
W ciągu roku jest zaledwie kilka dni, podczas których można wejść i na własne oczy zobaczyć komnaty, w których Jan Paweł II mieszkał, pracował i odpoczywał będąc w Licheniu w 1999 roku.
 
W najbliższą sobotę, 2. kwietnia, w rocznicę śmierci Ojca Świętego, apartamenty  będą czynne od godz. 9:00 do godz. 17:00. Chętnych, co pół godziny oprowadzać będą przewodnicy.
 
Wieczorem w licheńskiej bazylice zostanie odprawiona Msza św., w trakcie której wierni będą dziękować za życie i dar beatyfikacji Jana Pawła II. Początek Najświętszej Eucharystii o godz. 18:00.
O godz. 21:00 zostanie odśpiewany Apel Maryjny, po którym wszyscy udadzą się pod pomnik papieża, znajdujący się przed bazyliką. Punktualnie o godzinie 21:37, w godzinę śmierci Ojca Świętego, zostanie odśpiewana Barka, ukochana pieśń Jana Pawła II.
 
Papież Jan Paweł II przebywał w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w dniach 6-8 czerwca 1999 roku. W trakcie pobytu dokonał poświecenia budującej się świątyni ku czci Świętej Bożej Rodzicielki.

 
 
źródło:
Sanktuarium Maryjne w Licheniu Starym

Zobacz także:
Centrum Informacji TurystycznejTłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w KoninieChopin w powiecie konińskimrozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting