Skocz do zawartości

Grudzień

Aktualności

Po raz dziewiąty, uczniowie z Klubu Młodego Gastronoma działający przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, zapraszają na konkurs „Najpiękniejszy Stół Świąteczny".
 
Konkurs odbędzie się pod hasłem „Stół Wigilijny” 14 grudnia 2011 r. o godz. 9.00, w kompleksie sportowo-dydaktycznym ZSEU w Żychlinie i wezmą w nim udział  uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu konińskiego, kolskiego, słupeckiego, tureckiego oraz miasta Konina.
 
Inspiracje świąteczne oceniać będzie niezależne jury, a na zwycięzców czekają ciekawe nagrody. Konkurs jest realizowany w ramach przedsięwzięcia „Szanujemy i kultywujemy polskie tradycje”, a jego sens wyraża sentencja Zygmunta Glogera „Jak kwiaty są ozdobą ziemi i roślin, tak zwyczaje doroczne są krasą domowego życia narodów”.
 
Równocześnie odbędzie się wewnątrzszkolny konkurs na potrawę bożonarodzeniową, zatytułowany „Ciasteczka bożonarodzeniowe”. Uczniowie klas o profilu gastronomicznym zaprezentują swoje umiejętności sztuki kulinarnej, przygotowując różne wyroby cukiernicze, stanowiące nieodzowny elementem świątecznych stołów.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting