Zaproszenie do Wierzbinka

14. Ogólnopolskie Targi Wierzby i Wikliny ,,Salix” połączone z obchodami Dni Wierzbinka  odbędą się 12 czerwca 2011 r. w parku przy Urzędzie Gminy.

Targi ,,Salix”, które odbywają się w Wierzbniku od 1998 r. są jedną z niewielu  tego rodzaju imprez w Polsce. Targi są okazją do zaprezentowania wyrobów rękodzielniczych mebli wiklinowych, koszy, rzeźb z drewna i innych mniejszych rękodzieł  itp. Dla twórców przewidziane są nagrody i wyróżnienia.  Oprócz zwiedzania stoisk wystawowych  w programie Dni Wierzbinka przewidziano występy młodzieży, koncert Gminnej Orkiestry Dętej i Orkiestry Dętej z Rychwała. Nastąpi oficjalne otwarcie nowego amfiteatru oraz XIX-wiecznego zabytkowego parku, który przeszedł rewitalizację.
O dobrą zabawę zadbają ludowe zespoły: Nadnerzanki, Kalinianki, Na swojską nutę  i Tom-Band. Smakoszy słodkości zainteresuje zapewne konkurs ,,Na najsmaczniejsze ciasto”. Wieczór zebranym upłynie przy muzyce Eleni oraz na zabawie z zespołem Masters.

Na 14. Ogólnopolskie targi Wierzby i Wikliny ,,Salix” i Dni Wierzbinka zaprasza Wójt Gminy Wierzbinek. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader.