Skocz do zawartości

Czerwiec

Aktualności

Z finału XVIII Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Wojciech Skrobański – laureatem wojewódzkiego finału XVIII Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.
 
Finał Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym już za nami. W miniony piątek (3 czerwca) w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, o miano najlepszych w województwie walczyli laureaci powiatowych eliminacji Konkursu. 
 
Do rywalizacji przystąpiło 61 uczniów reprezentujących gimnazja z 35 powiatów Wielkopolski. Tegoroczne zmagania konkursowe stały na wysokim poziomie. Pisemny etap Konkursu wyłonił ośmiu uczestników ścisłego finału. Z testem najlepiej poradzili sobie: Wojciech Skrobański z Gimnazjum w Wielowsi (powiat ostrowski), Tomasz Janiak z Gimnazjum we Władysławowie (powiat turecki), Łukasz Jankowski z Zespołu Szkół w Kościanie, Tomasz Kolanoś z Gimnazjum w Pniewach (powiat szamotulski), Ilona Gwizdała z Gimnazjum w Kowalewie Opactwo (powiat słupecki), Jacek Jastrzębski z Gimnazjum nr 2 w Turku, Izabela Kwaśniewska z Gimnazjum w Trzemesznie (powiat gnieźnieński) oraz Martyna Wekwert z Gimnazjum w Chodzieży.
 
Poza wiedzą dotyczącą funkcjonowania samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, roli organizacji pozarządowych w życiu publicznym czy możliwości korzystania przez samorządy z funduszy strukturalnych, finałowa ósemka  musiała wykazać się znajomością ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie .
 
Bezkonkurencyjny okazał się Wojciech Skrobański z Gimnazjum w Wielowsi, który zapewnił sobie zwycięstwo w  finale zdobywając 26 punktów.O pozostałych miejscach zadecydowały dogrywki. Ostatecznie, z drugim wynikiem zakończyła rywalizację  Martyna Wekwert z Miejskiego Gimnazjum w Chodzieży. W trójce najlepszych znalazł się także Tomasz Kolanoś z Gimnazjum w Pniewach.
 
Wszyscy uczestnicy ścisłego finału otrzymali atrakcyjne nagrody: netbook, kino domowe, aparat cyfrowy, drukarkę, odtwarzacz MP4 i DVD, głośniki komputerowe oraz książki a ich opiekunowie nagrody finansowe.
 
Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym organizowany jest od 1994 roku przez Towarzystwo Samorządowe. Honorowy patronat nad jego XVIII edycją objęła Starosta Koniński Małgorzata Waszak.
 
W przygotowanie tegorocznego finału w Żychlinie włączyli się Rada Powiatu Konińskiego i Starostwo Powiatowe w Koninie.

Z finału XVIII Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
Z finału XVIII Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting