Skocz do zawartości

Czerwiec

Aktualności

Wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Konińskiego i Prezydenta Konina

Wprowadzenie Elektronicznego Systemu Opłat i możliwe zagrożenia wynikajace z przeniesienia ruchu na drogi lokalne to główny temat dyskusji w czasie wspólnego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Konińskiego i Prezydenta Konina, które odbedzie się w poniedziałek 27 czerwca w Koninie.

Od nowego miesiąca rusza Elektroniczny System Poboru Opłat Drogowych.  Będą nim objęte pojazdy lub zespoły pojazdów o całkowitej masie 3,5 t oraz te, posiadające więcej niż 9 miejsc siedzących.
 
System zacznie działać 1 lipca i zastąpi dotychczas stosowane winiety drogowe. Obowiązywać będzie kierowców korzystających z płatnych autostrad, dróg ekspresowych i wybranych dróg krajowych.
 
Istnieje duże prawdopodobieństwo zwiększenia się nasilenia transportu drogowego drogami lokalnymi, co niesie za sobą ewentualne zagrożenia dla użytkowników tych dróg i mieszkańców położonych wzdłuż nich miejscowości.
 
W związku z pojawieniem się takiego problemu, starosta Małgorzata Waszak wyszła z inicjatywą zorganizowania wspólnego posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Konińskiego i Prezydenta Konina.
 
Posiedzenie odbędzie się w najbliższy poniedziałek, tj. 27 czerwca o godz. 13.00 w sali 252 w konińskim Starostwie Powiatowym.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting