Skocz do zawartości

Czerwiec

Aktualności

W Wielkopolsce 5 tysięcy mniej bezrobotnych

Liczba bezrobotnych w Wielkopolsce zmniejszyła się o 5 tysięcy – poinformował Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu. Największy spadek bezrobocia odnotowano w powiecie konińskim.

Na koniec maja, w powiatowych urzędach pracy w Wielkopolsce pozostawało 134.867 zarejestrowanych osób bezrobotnych, o 5.087 mniej niż w kwietniu. Z rejestrów osób bezrobotnych wykreślono 18.659 osób, z czego prawie 9.000 z powodu podjęcia zatrudnienia.
Według statystyk prowadzonych w wielkopolskich urzędach pracy, w maju liczba bezrobotnych najbardziej zmniejszyła się w powiecie konińskim (o 591 osób), ostrowskim (o 577) i poznańskim (o 491) a także kaliskim (o 303) i leszczyńskim (o 297). Nieznacznie wzrosła w powiecie kępińskim (o 16 osób) i obornickim (o 11 osób).
Jak podkreśla Wielkopolski Urząd Pracy, powodem poprawy sytuacji na rynku pracy może być kilka czynników, w tym: rozpoczęcie prac sezonowych (głównie polowych i budowlanych) oraz udział bezrobotnych w programach aktywizacyjnych finansowanych z Funduszu Pracy wspieranego środkami Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting