Skocz do zawartości

Czerwiec

Aktualności

Uczcili 25-lecie Poradni

„Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka” – słowami Jana Pawła II rozpoczęły się jubileuszowe uroczystości Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ślesinie.
 
W bieżącym roku minęło 25 lat od jej założenia. Z tej okazji, w gronie zaproszonych gości i przyjaciół, pracownicy Poradni świętowali 17 czerwca w Ośrodku „Termy Ślesińskie”.
 
Rozpoczynająca obchody Dyrektor Poradni Małgorzata Sobieraj podkreśliła, że ten szczególny dzień w historii Placówki jest zasługą wszystkich, którzy przyjęli zaproszenie na uroczystość, a ich obecność jest dowodem na to, że Poradnia może liczyć na wsparcie wielu życzliwych ludzi.
 
W spotkaniu wzięli udział parlamentarzyści, radni sejmiku wojewódzkiego, przedstawiciele władz powiatu konińskiego i samorządów gminnych, dyrektorzy szkół, placówek oświatowych, organizacji pozarządowych i jednostek organizacyjnych powiatu konińskiego a także inicjatorzy i założyciele Poradni oraz jej pracownicy.
 
Jako wyraz uznania i podziękowania za aktywne uczestnictwo w życiu Poradni, osobom i podmiotom, które w znaczący sposób zapisały się w jej historii Dyrektor Małgorzata Sobieraj wręczyła podziękowania i pamiątkowe grawertony. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in.: Aniela Albert inicjator i wieloletni Dyrektor PPPP w Ślesinie, Elżbieta Streker-Dembińska - poseł na Sejm RP inicjator przekształcenia Placówki w jednostkę powiatową a także Starostwo Powiatowe w Koninie oraz Urząd Miasta i Gminy Ślesin.
 
Szczególnie doniosłym momentem uroczystości było uhonorowanie Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Ślesinie tytułem „Zasłużony dla powiatu konińskiego” - najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez Zarząd Powiatu. Do grona „zasłużonych” dołączyła także Barbara Kowalska, psycholog, wieloletni pracownik Poradni. Obydwa odznaczenia wręczyła starosta koniński Małgorzata Waszak, która podkreślając ważną rolę Poradni w powiatowym systemie pomocy dziecku, rodzinie i szkole, złożyła wszystkim jej pracownikom życzenia wytrwałości w realizowaniu własnych dróg rozwoju zawodowego.
 
W dowód uznania dla wysokiego poziomu funkcjonowania placówki, który jest efektem profesjonalizmu, rzetelności oraz zaangażowania jej pracowników, Małgorzata Waszak wręczyła także nagrody Starosty Konińskiego: dyrektor Małgorzacie Sobieraj oraz pedagogom: Barbarze Kędziorze - Plamowskiej i Małgorzacie Przybylskiej. Poradnia otrzymała tez ufundowany przez konińskie Starostwo rzutnik multimedialny.
 
O muzyczną oprawę uroczystości zadbali młodzi artyści z Zespołu Wokalno Instrumentalnego „MY” działającego przy ZSP w Kleczewie. Obchody zakończyło spotkanie przy kawie i jubileuszowym torcie.

Uczcili 25?lecie Poradni
Uczcili 25?lecie Poradni
Uczcili 25?lecie Poradni
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting