Skocz do zawartości

Czerwiec

Aktualności

Rozstrzygnięto jedenastą edycję Konkursu Selektywnej Zbiórki Odpadów

Ponad 170 ton odpadów zebrały dzieci i młodzież z Konina i powiatu konińskiego.
 
W Konińskim Domu Kultury rozstrzygnięto jedenastą  edycję Konkursu Selektywnej Zbiórki Odpadów prowadzoną w placówkach oświatowych Konina oraz powiatu konińskiego i gmin należących do Związku Międzygminnego „Koniński Region Komunalny”.
 
Podobnie jak w latach ubiegłych konkurs prowadzony był w pięciu kategoriach: przedszkola, szkoły z Konina, szkoły z powiatu oraz najlepszy uczeń i najlepszy koordynator.

Na 36 placówek, które przystąpiły do rywalizacji i wykazały się selektywnie zebranymi odpadami, 11 – to szkoły z terenu powiatu. Rekordowy wynik zbiórki odpadów (200 kg na ucznia) zapewnił pierwsze miejsce Szkole Podstawowej  w Grochowach. Miejsce drugie zajęła Szkoła Podstawowa w Dąbroszynie, a miejsce trzecie wywalczyła Szkoła Podstawowa w Żdżarach.
 
Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Koninie wręczyła podczas uroczystej gali podsumowującej konkurs Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska -  Halina Dąbrowska.
 
Organizatorzy mają nadzieję, że proekologiczny konkurs zachęci jego uczestników do szczególnej troski o otaczające je środowisko poprzez selektywne postępowanie z odpadami.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting