Skocz do zawartości

Czerwiec

Aktualności

Powiat koniński uzyskał wsparcie na likwidację wyrobów z azbestem

Powiat koniński podpisał umowę o udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji na realizację Programu usuwania azbestu w 2011 r.
 
Podpisy pod dokumentem złożyli 20 czerwca w Poznaniu, w imieniu powiatu - starosta Małgorzata Waszak i wicestarosta Andrzej Nowak oraz reprezentujący Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska - prezes Zarządu Krystyna Poślednia i jej zastępca Hanna Grunt.
 
Umowa zakłada, że samorząd powiatu otrzyma na likwidację wyrobów azbestowych dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu do kwoty 189 tysięcy zł.
 
Tegoroczny koszt demontażu, transportu i utylizacji azbestu wyniesie łącznie 539 tysięcy zł. Dzięki temu, ze wsparcia finansowego będzie mogło skorzystać ok. 250 wnioskodawców a likwidacji ulegnie kolejnych 520 ton azbestu.
 
Zainteresowanie mieszkańców powiatu udziałem w Programie jest ogromne. W tym półroczu, do Wydziału Ochrony Środowiska konińskiego Starostwa wpłynęło już 210 wniosków.
 
Program usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z terenu powiatu konińskiego potrwa do końca 2012 roku. Radni mogą go jednak przedłużyć. Zgodnie z umowami z Unią Europejską, Polska ma czas na likwidację tego materiału do 2032 roku.

Powiat koniński uzyskał wsparcie na likwidację wyrobów z azbestem.
Powiat koniński uzyskał wsparcie na likwidację wyrobów z azbestem.
Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting