Zapraszamy do Centrum Informacji Turystycznej

Już ponad tydzień przy ul. Dworcowej w Koninie funkcjonuje Centrum Informacji Turystycznej. Powstałe z inicjatywy Lokalnej Organizacji Turystycznej "Marina", Starostwa Powiatowego w Koninie i Urzędu Miasta Konina, biuro pozwoli usprawnić funkcjonowanie systemu informacji turystycznej w subregionie.

Uroczyste otwarcie pierwszego w tej części Wielkopolski takiego punktu miało miejsce 11 sierpnia 2010 r.

Jednym z głównych zadań placówki będzie udzielanie informacji turystycznej mieszkańcom i odwiedzającym nasz subregion turystom. CIT zajmować się będzie również badaniem natężenia ruchu turystycznego w regionie konińskim.

W Centrum prowadzonym przez pracowników Stowarzyszenia LOT "Marina" można nabyć m.in. dukaty lokalne, publikacje turystyczne (mapy, przewodniki) oraz otrzymać bezpłatne materiały informacyjne poświęcone Wschodniej Wielkopolsce.
Odwiedzając CIT można uzyskać informację o:
- atrakcjach turystycznych Wielkopolski Wschodniej,
- imprezach kulturalnych, turystycznych i sportowych odbywających się w naszym regionie,
- agroturystyce i turystyce weekendowej,
- bazie noclegowej i gastronomicznej subregionu konińskiego

W sezonie turystycznym, tj. do końca wakacji CIT otwarty będzie w godzinach: 9:00 - 17:00 (poniedziałek - piątek) oraz 10:00 - 14:00 (sobota)

Poza sezonem turystycznym, tj. od września do kwietnia, CIT otwarty będzie w godzinach: 8:00 - 16:00 (poniedziałek - piątek)

Zapraszamy do Centrum Informacji Turystycznej