Sierpień

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie zaprasza 14 sierpnia o godz. 17.00 na Wernisaż Wystawy Malarstwa Tatjany Mitschenko.

Tatjana Mitschenko urodziła się w Sankt Petersburgu. Od 14 roku życia uczęszczała na lekcje malarstwa. Kolejnym etapem jej artystycznej edukacji były 4-letnie studia na Wyższej Szkole Malarstwa, specjalność: Reklama i Grafika, w Sankt Petersburgu. Do 1996 r. żyła i pracowała w Rosji, gdzie m.in. prowadziła wykłady ze sztuki i grafiki na Uniwersytecie w Sankt Petersburgu.
Od 1997 r. mieszka i pracuje w Arnstadt. To najstarsze turyndzkie miasto stało się jej drugim domem. Młodzież, dzieci i dorośli uczęszczają regularnie na jej lekcje.
Tatjana Mitschenko najczęściej maluje akwarelami i używa chętnie techniki "mitschenko". Jej obrazy pokazują motywy natury, style życia i portrety. "Raz naturalnie, raz abstrakcyjnie, raz nowocześnie" - tak ocenia swój styl malarka. W naturze odnajduje własną fantazje i myśli, jednoczenie odkrywa naturę, jeżdżąc na rowerze. Wystawy jej obrazów są w całej Turyngii (Arnstadt, Erfurt, Weimar i Gotha).

Od 21 sierpnia wystawę będzie można oglądać w Domu Kultury w Kleczewie.

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach protokołu o współpracy pomiędzy powiatami: Ilm i konińskim.