Mali powodzianie na wakacjach w Rogoźnie

Urząd Marszałkowski w Poznaniu zorganizował wypoczynek dla najmłodszych powodzian z powiatu konińskiego. Z kolonii nad Jeziorem Rogozińskim skorzystało 77 dzieci z gminy Golina, Rzgów i Stare Miasto.

Popowodziowy chaos panujący na najbardziej zalanych terenach powiatu konińskiego odebrał jego najmłodszym mieszkańcom szanse na wakacyjny wypoczynek.

Aby odmienić los małych powodzian, Urząd Marszałkowski w Poznaniu zorganizował i sfinansował kolonie socjoterapeutyczne w Wielkopolsce, w malowniczym Rogoźnie.

Koordynowaniem akcją na terenie powiatu zajęły się konińskie Starostwo i Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich w Koninie. Opiekę nad kolonistami i dojazd do Ośrodka zapewniły samorządy gmin.

Z możliwości wysłania swych pociech na bezpłatne wakacje skorzystało kilkadziesiąt rodzin dotkniętych skutkami tegorocznej powodzi. Podczas dwóch sierpniowych turnusów, Ośrodek Regionalnego Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie gościł 77 kolonistów z powiatu konińskiego.

Program dziesięciodniowego wypoczynku obfitował w liczne atrakcje. Plażowanie i kąpiele w jeziorze, zajęcia sportowe, integracyjne oraz wycieczki turystyczne. Dzieci wzięły także udział w cyklu zajęć socjoterapeutycznych a nawet przeszły kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

Te kilka dni spędzonych z dala od problemów, w przyjaznym, życzliwym gronie ludzi, pozwoliły dzieciom choć na chwilę cieszyć się z tegorocznych wakacji. Może dzięki temu, z większą dawką optymizmu rozpoczną pierwszego września rok szkolny.

Mali powodzianie na wakacjach w Rogoźnie