Październik

Powiat koniński wyróżniony w I etapie Konkursu "Wielkopolska Przyjazna Niepełnosprawnym"

Powiat koniński znalazł się w gronie dziesięciu wielkopolskich powiatów nominowanych do nagrody głównej Marszałka Województwa Wielkopolskiego w Konkursie "Wielkopolska Przyjazna Niepełnosprawnym".

O ufundowane przez samorząd województwa 30 tys. zł. ubiegać się będą także powiaty: słupecki, pilski, wrzesiński, średzki, leszczyński, poznański (grodzki), turecki, śremski oraz gostyński.

"Wielkopolska Przyjazna Niepełnosprawnym", to konkurs organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i Telewizję Polską S.A. Oddział w Poznaniu. Adresowany jest do samorządów powiatowych z regionu i ma na celu promocję najlepszych rozwiązań, służących pełnemu uczestnictwu osób niepełnosprawnych w życiu lokalnej społeczności. Konkurs jest również zachętą dla powiatów do podejmowania nowych i doskonalenia już funkcjonujących form przeciwdziałania marginalizacji społecznej i wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych.

Konkurs przeprowadzany jest w dwóch etapach. Kapituła dokonuje oceny merytorycznej nadesłanych formularzy i prezentacji multimedialnych przedstawiających lokalne inicjatywy. Projekty, które zdobyły uznanie Kapituły przechodzą do II etapu, otrzymują nominację do nagrody głównej a także prezentowane są na antenie Telewizji Polskiej Poznań w programie "Wyzwanie".

O wyborze zwycięskiego powiatu, zadecyduje wynik wizytacji w nominowanych samorządach. Najwyżej ocenione przez Kapitułę przedsięwzięcie wyłoni laureata Konkursu, który otrzyma nagrodę finansową w wysokości 30 tys. zł ufundowaną przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Powiat koniński wyróżniony w I etapie Konkursu