Kolejne boisko w powiecie

Już za miesiąc, podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale będą mogli korzystać z własnego obiektu sportowego.

Dobiegają końca prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego w Rychwale. Ośrodek jest ostatnią z placówek oświatowych powiatu, która wyposażona zostanie w obiekt sportowy tego typu.

Realizowana przez konińskie Starostwo inwestycja obejmuje budowę poliuretanowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 24 x 11 metrów, bieżni do skoków w dal oraz placu zabaw. Przewidziano również stworzenie dojazdu do szkolnych obiektów, wykonanie parkingu i częściową wymianę ogrodzenia.

Na nowym boisku, podopieczni Ośrodka będą mogli realizować swoje pasje sportowe grając w siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Z kolei, na najmłodszych czekać będą atrakcje na placu zabaw: huśtawki, karuzela i bujak.

Inwestycja kosztowała 407 tys. zł i w całości sfinansowana została ze środków własnych powiatu.

Zadanie realizuje, wyłoniona w drodze przetargu, warszawska firma "Gardenia Sport". Zakończenie prac planowane jest na 10 listopada br.