Bursztynowy Szlak Rowerowy otwarty

Prawie osiemdziesięciu rowerzystów w wieku od 6 do 77 lat wzięło udział w zorganizowanym 2 października przez Starostwo Powiatowe w Koninie rajdzie z okazji otwarcia Bursztynowego Szlaku Rowerowego.

Liczącą 20 kilometrów trasę z Rudzicy do Ślesina pokonali nie tylko mieszkańcy miasta Konina i powiatu konińskiego, ale również miłośnicy dwóch kółek z Poznania i okolic oraz uczestnicy VIII Szkoleniowego Wielkopolskiego Zlotu Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK, który odbywał się w Żychlinie koło Konina.

Bursztynowy Szlak Rowerowy prowadzi przez ciekawe turystycznie i przyrodniczo tereny wschodniej Wielkopolski. Rozpoczyna się w Sycowie, skąd biegnie na północny wschód - przez Wzgórza Ostrzeszowskie, Kobylą Górę, Ostrzeszów, Mikstat, Ołobok, Kalisz, Russów, Stare Miasto, Konin, Ślesin i dalej rynną jezior ślesińskich do Przewozu.

W ramach koordynowanego przez powiat koniński projektu pn. "Doposażenie Bursztynowego Szlaku Rowerowego w tablice informacyjne i miejsca postojowe" na 200-kilometrowym wielkopolskim odcinku postawiono 6 miejsc postojowych i 8 tablic informacyjnych.

Po symbolicznym otwarciu szlaku na przystani w Ślesnie - przecięciu bursztynowej wstęgi - uczestnicy rajdu mogli sprawdzić swoje umiejętności na rowerach prądotwórczych przygotowanych przez Fundację All For Planet oraz w konkursie krajoznawczym przeprowadzonym przez koniński oddział PTTK.

Wszyscy rowerzyście otrzymali upominki i publikacje przygotowane przez konińskie Starostwo, Fundację All For Planet i Lokalną Organizację Turystyczną MARINA.

Rajd został zorganizowany przy współpracy z Fundacją All For Planet, Urzędem Miejskim w Koninie, Urzędem Miasta i Gminy Ślesin, konińskim oddziałem PTTK i Lokalną Organizacją Turystyczną MARINA.
A nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koninie oraz strażacy z jednostki OSP w Ślesinie.

/fot. Z. Szczypkowski, arch. Starostwa/

Bursztynowy Szlak Rowerowy otwarty