Skocz do zawartości

Maj

Wizyta delegacji francuskiej w powiecie konińskim

Wymiana doświadczeń w zakresie funkcjonowania pomocy społecznej to główny cel wizyty przedstawicieli Stowarzyszenia Anne Marie Javouhey i Zespołu Terapeutycznego La Sittelle z Fontainebleau (Francja), którzy w dniach 10-14 maja przebywać będą w powiecie konińskim.
 
Francuska delegacja w trakcie swojego pobytu zapozna się z zadaniami realizowanymi przez Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rychwale. Nasi goście odwiedzą również Szkołę Integracji Twórczej w Milinie i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Mielnicy.
 
Ponieważ jest to pierwsza wizyta francuskiej delegacji na Ziemi Konińskiej, w programie nie mogło zabraknąć zwiedzania powiatu konińskiego oraz miasta Konina - informuje Ewelina Rapeła z Wydziału Promocji i Rozwoju konińskiego Starostwa Mamy nadzieję, że spotkanie okaże się początkiem współpracy w zakresie polityki społecznej pomiędzy placówkami powiatu a ich francuskimi odpowiednikami - kontynuuje zastępca naczelnika wydziału.

Zobacz także:
Tłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w Koninierozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w KoninieLogo Stowarzyszenia Aglomeracji Konińskiej
© 2023 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting