Maj

Spotkanie informacyjne nt. "Praca na miarę Twoich potrzeb. Elastyczne i alternatywne formy zatrudnienia"

O tym, że stosowanie elastycznego zatrudnienia może być korzystne zarówno dla pracodawców, jak i pracowników, 26 maja w Starostwie przekonywać będą eksperci z Fundacji im. Królowej Polski św. Jadwigi.

Spotkanie w konińskim Starostwie jest kolejną inicjatywą Fundacji z podpoznańskiego Puszczykowa, realizowaną w ramach wielkopolskiej kampanii promocyjnej projektu "Praca na miarę Twoich potrzeb. Elastyczne i alternatywne formy zatrudnienia".

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i ma na celu promocję oraz upowszechnianie rozwiązań podnoszących elastyczność rynku pracy. Kampania, prowadzona w 31 powiatach ziemskich Wielkopolski, skierowana jest do społeczności lokalnych, środowisk pracodawców, osób zatrudnionych i poszukujących zatrudnienia a także pracowników instytucji publicznych i samorządowych.

Podczas spotkań, także i tego w Koninie, uczestnicy poznają nowoczesne formy i prawne aspekty zatrudnienia elastycznego, uwarunkowania sprzyjające ich stosowaniu oraz społeczne i gospodarcze korzyści tego typu rozwiązań. Wiedzą i doświadczeniem podzielą się z zebranymi doradca zawodowy i prawnik, którzy odpowiedzą na pytania na forum, a po zakończeniu swoich wystąpień, udzielać będą zainteresowanym konsultacji indywidualnych. Wszyscy uczestnicy otrzymają także materiały informacyjne o projekcie.

Patronat nad konferencją, która odbędzie się 26 maja w Koninie, objął Starosta Stanisław Bielik. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00 w sali 252 urzędu.

Serdecznie zapraszamy.