Spływ Wielkiej Pętli Wielkopolski

Sławomir Górecki i Władysław Wojtulewicz to dwóch śmiałków, którzy wyruszyli w miesięczną wyprawę kajakiem Wielką Pętlą Wielkopolski. Uroczyste pożegnanie kajakarzy odbyło się w niedzielę 2 maja na nabrzeżu Warty koło siedziby Konińskiego Klubu Kajakowego.

Pierwsze kilometry spływu kajakarzom towarzyszyli członkowie Konińskiego Klubu Kajakowego oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej "Marina". Założeniem uczestników spływu jest pokonanie dziennie co najmniej 30 km. Wyprawa rozpoczęła się w Koninie skąd kajakarze popłynęli do Ciążenia, a zakończenie Wielkiej Pętli jest przewidziane na 26 maja, kiedy Sławomir Górecki i Władysław Wojtulewicz przypłyną ze Ślesina do Konina.

Głównym celem ponad 690 - kilometrowej trasy, jest promocja Wielkiej Pętli Wielkopolski jako najlepszego szlaku wodnego dla kajakarzy. Cały przebieg wyprawy zostanie udokumentowany i posłuży do stworzenia przewodnika dla sympatyków sportów wodnych.

Patronat nas spływem objęła Lokalna Organizacja Turystyczna "Marina" a głównym sponsorem zostało Starostwo Powiatowe w Koninie.

Spływ Wielkiej Pętli Wielkopolski