Konno w powiecie konińskim

Dwudziestokilometrowy odcinek szlaku konnego "Podkuta Szóstka" z Trójki (gm. Stare Miasto) do Grabowej (gm. Rychwał) pokonali w sobotę miłośnicy jazdy konnej oraz goście zaproszeni na inaugurację sezonu konnego. Wydarzeniu patronował Starosta Koniński.
Tegoroczna inauguracja sezonu, na jedynym w powiecie konińskim szlaku konnym, choć odbyła się po raz drugi, była pierwszą po oficjalnym uruchomieniu wyznakowanej i otwartej w ubiegłym roku trasy. Powstanie tego 118-kilometrowego odcinka przeznaczonego dla turystyki konnej było przedsięwzięciem Stowarzyszenia "Solidarni w partnerstwie" dofinansowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Szlak przebiega przez sześć gmin wschodniej Wielkopolski.
Trasa - co pokazał sobotni rajd - może stać się wkrótce miejscem przyciągającym coraz większą liczbę turystów.
- Szlak jest piękny, ale on sam jest tylko pierwszym krokiem na drodze do zbudowania produktu turystycznego. O ten muszą zadbać ci, którzy zajmują się agroturystyką w tym regionie, samorządy zaś pomóc powinny w promocji tego produktu - przypominał podczas otwarcia sezonu konnego Andrzej Grzeszczak radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.
Ryszard Nawrocki wójt Starego Miasta podczas inauguracji podkreślił wagę rozwoju turystyki w gminie kojarzonej do tej pory główniej z inwestycjami wokół węzłów autostradowych.

Sobotnia inauguracja przebiegła w znakomitej atmosferze przez pięknej pogodzie. Zarówno jeźdźcy, jak i goście jadący wozami zaprzęgowymi, dotarli do Grabowej po prawie dwóch godzinach jazdy odwiedzając po drodze gospodarstwo agroturystyczne "Nasz zwierzyniec" w Modlibogowicach.
Na zakończenie w gospodarstwie agroturystycznym "Zagroda pod górami" Jana Nuszkiewicza czekała na nich grochówka, bigos i inne przysmaki swojskiej, lokalnej kuchni.

Konno w powiecie konińskim