Skocz do zawartości

Maj

Komunikat Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z 27 maja, godz. 14.30

Z uwagi na znaczne zmniejszenie dopływu wody do zbiornika Jeziorsko, który wynosi dziś 307m3/s, Wojewoda Wielkopolski podjął decyzję o obniżeniu zrzutu wody z akwenu do 330 m3/s.
 
Według ostatniego pomiaru telemetrycznego na wodowskazie w Sławsku (z godz. 12.30) stan wody utrzymywał się na wysokości 564 cm. W związku ze zmniejszeniem zrzutu i zwiększeniem rezerwy powodziowej w zbiorniku, w najbliższym czasie spodziewany jest spadek poziomu na rzece Warcie w miejscu pomiaru. Zgodnie z prognozami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej już jutro powinien obniżyć się do 557 cm.
 
By zapewnić odpływ wody z terenu polderu golińskiego do koryta rzeki, Wojewoda Wielkopolski zadecydował dziś również o otwarciu śluz wałowych w rejonie miejscowości Radolina. Pozwoli to na odciążenie terenu zalewiskowego i zapewnienie płynności ruchu na autostradzie A2.

Zobacz także:
Centrum Informacji TurystycznejTłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w KoninieChopin w powiecie konińskimrozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting