Maj

Komunikat Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Koninie z 29 maja, godz. 15.00

Dotknięci powodzią mieszkańcy pięciu gmin naszego powiatu bardzo potrzebują pomocy. Choć woda powoli opada, skutki powodzi będą odczuwalne jeszcze przez wiele miesięcy.

Osoby, które chciałyby pomóc poszkodowanym proszeni są o kontakt z Elżbietą Sroczyńską - Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, pod nr tel. 510 088 584.

Niezwykle potrzebne są również pasze i karmy dla tysiąca zwierząt ewakuowanych z zalanych gospodarstw. Działania w zakresie pomocy dla zwierząt koordynuje w powiecie - Bożena Frankowska - Naczelnik Wydziału Ochrony Gruntów Rolnych, Rolnictwa i Leśnictwa. Chęć przekazania darów można zgłaszać pod nr tel. 510 140 293.

W imieniu Burmistrza Goliny - gminy najbardziej dotkniętej przez powódź - prosimy o dokonywanie wpłat pieniężnych na pomoc powodzianom na konto nr 66 8530 000 0 0700 0619 2000 0070 z dopiskiem "POMOC POWODZIANOM".