Maj

Komunikat Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Koninie z 26 maja 2010 r., godzina 11.00

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Koninie informuje, że we wszystkich pięciu gminach powiatu konińskiego objętych alarmem przeciwpowodziowym (Golina, Kramsk, Krzymów, Rzgów, Stare Miasto) sytuacja jest stabilna. Cały czas prowadzone są działania monitorujące wały przeciwpowodziowe. Na bieżąco też likwidowane są pojawiające się na nich przesiąki i osunięcia.

Poziom wody pokazywany na wodowskazie w Sławsku nieznacznie się waha. Według ostatniego pomiaru telemetrycznego, o godzinie 7 rano stan wody utrzymywał się na wysokości 564 centymetry. Zmalał również dopływ wody do zbiornika Jeziorsko i jest o 10 m3/s mniejszy od zrzutu, który nadal wynosi 360m3/s.
W związku z podtopieniami, na terenie powiatu konińskiego zamknięta została droga prowadząca na Węglewskie Holendry ( gm. Golina). Do odwołania nieczynne są także dwie przeprawy promowe w Sławsku i Biechowach.