Skocz do zawartości

Maj

Komunikat Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Koninie z 24 maja br. (godz. 15.30)

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Koninie otrzymało komunikat z Ośrodka Informacji Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, według którego od wczoraj poziom wody na dopływie do zbiornika Jeziorsko obniżył się o 6 cm.
 
Optymistyczny jest także brak decyzji Wojewody Wielkopolskiego o podwyższeniu zrzutu wody z akwenu, który od soboty utrzymywany jest na stałym poziomie 360 m3/s.
 
Korzystnie przedstawiają się również prognozy dotyczące dorzecza Warty. Według komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, aktualnie stan rzeki Warty na wysokości wodowskazu w Sławsku wynosi 556 cm, dzisiejszej nocy, w związku z nadejściem fali kulminacyjnej, podniesie się o 10 cm a od czwartku poziom wody na rzece będzie się stopniowo zmniejszał.
 
W powiecie konińskim nieprzerwanie prowadzone są działania służb, które monitorują stan wałów i zabezpieczeń a także pomagają w ewakuacji ludności i zwierząt z zalanych gospodarstw. Dziś, akcje ratownicze z udziałem straży i policji są prowadzone w Węglewskich Holendrach i Kolnie (gmina Golina), a także w miejscowości Rumin (gmina Stare Miasto).

Zobacz także:
Centrum Informacji TurystycznejTłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w KoninieChopin w powiecie konińskimrozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting