Maj

Już w najbliższą niedzielę w Borowie, gmina Krzymów, odbędą się IV Regionalne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi o Puchar Starosty Konińskiego.
 Popularyzacja koni i tradycji jeździeckich, to główny cel imprezy organizowanej od czterech lat przez Tadeusza Jaroszewskiego i Wielkopolski Związek Hodowców Koni.
Honorowy patronat nad zawodami, od początku, sprawuje Starosta Koniński, który jest też fundatorem pucharów dla zwycięzców pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach rywalizacji.
Zawody w powożeniu zaprzęgami konnymi w Krzymowie należą do największych i najbardziej prestiżowych imprez w tej kategorii w Regionie. To także jedno z najważniejszych wydarzeń rekreacyjno - sportowych w powiecie, które z każdym rokiem zyskuje nowych sympatyków, nie tylko wśród hodowców koni i miłośników jeździectwa.
Do udziału w tegorocznej imprezie zgłosiło się ponad 30 zaprzęgów z Wielkopolski. Zawodnicy rywalizować będą w pięciu kategoriach: zaprzęgi parokonne, zaprzęgi jednokonne, zaprzęgi wielokonne oraz zaprzęgi kucy i zaprzęgi kucy w parach. Tradycyjnie, zawodom towarzyszyć będzie szereg atrakcji kulturalno - rozrywkowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
IV Regionalne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi o Puchar Starosty Konińskiego odbędą się w niedzielę, 23 maja. Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00 przed Urzędem Gminy w Krzymowie, skąd nastąpi przejazd zaprzęgów do Borowa.
Po rozstrzygnięciu wszystkich konkurencji i wręczeniu nagród, zawody zakończy wspólna zabawa "majówkowa".