Skocz do zawartości

Maj

Francuska delegacja zakończyła wizytę

Dobiegł końca pobyt przedstawicieli francuskich ośrodków opieki społecznej, którzy od 10 maja gościli w powiecie konińskim.
 
Podczas konferencji prasowej podsumowującej pobyt francuskiej delegacji swoimi wrażeniami podzieli się przedstawiciele Stowarzyszenia Anne Marie Javouhey oraz Zespołu Terapeutycznego La Sittelle z Fontainebleau.
 
Sześcioosobowa delegacja, która przyjechała na zaproszenie Starosty Konińskiego, w ciągu tygodnia odwiedziła m.in. Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rychwale, Szkołę Integracji Twórczej w Milinie oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Mielnicy. Goście spotkali się z przedstawicielami lokalnego samorządu, dyskutowali z pracownikami organizacji pozarządowych i instytucji, które działając na polu pomocy społecznej, zajmują się poradnictwem i pomagają osobom w trudnej sytuacji życiowej.
Dyrektor generalny Stowarzyszenia - Jean Pierre Venault podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym podkreślił i pochwalił polski system finansowania leczenia i pobytu osób niepełnosprawnych w placówkach terapeutycznych. Z kolei dyrektor zespołu terapeutycznego Jean Chenivesse podkreślił wysoki standard i wyposażenie placówek, w których wizytował wraz ze współpracownikami. W spotkaniu uczestniczyli również: Dominique Michel - dyrektor placówki edukacyjno-terapeutycznej prowadzonej przez Stowarzyszenie, kierownik wydziału i internatu - Regis Rolaud oraz Barbara Gruszecka-Pereglini, pomysłodawczyni i inicjatorka przyjazdu francuskiej delegacji do powiatu konińskiego.
 
Wicestarosta Koniński Małgorzata Waszak dziękując delegatom Stowarzyszenia za przyjazd do Polski, wyraziła nadzieję na dalszą współpracę, doradztwo oraz wymianę rozwiązań stosowanych w opiece i edukacji osób niepełnosprawnych.

Francuska delegacja zakończyła wizytę
Francuska delegacja zakończyła wizytę
Francuska delegacja zakończyła wizytę
Francuska delegacja zakończyła wizytę
Francuska delegacja zakończyła wizytę
Francuska delegacja zakończyła wizytę
Zobacz także:
Centrum Informacji TurystycznejTłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w KoninieChopin w powiecie konińskimrozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting