Skocz do zawartości

Maj

Dobiega końca staż zawodowy młodzieży ze Słowacji

Starosta Koniński spotka się dziś z 14-osobową grupą młodzieży ze Szkoły z Puchowa na Słowacji, która od 11 maja przebywa w powiecie konińskim na stażu zawodowym w ramach Programu "Leonardo da Vinci".
 
Od kilku lat, Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie utrzymuje kontakty partnerskie ze Szkołą Hotelarską z Puchova, które m.in. polegają na międzyszkolnej wymianie młodzieży.
Tym razem młodzi Słowacy odwiedzili powiat koniński w związku z udziałem w projekcie pt. "Ryby i ich rola w żywieniu człowieka" realizowanym w ramach unijnego Programu "Leonardo da Vinci".
 
W ciągu trzech tygodni stażu, uczniowie z Puchova poznawali tajniki kuchni regionalnej oraz sposoby przygotowania potraw na bazie ryb morskich i słodkowodnych. Obsługę klienta oraz umiejętności kulinarne doskonalili w konińskich zakładach gastronomicznych: "Hutnik", "Grodzka", "Kresowianka", "Nautia" i "Pałacyk". Odwiedzili także Gospodarstwo Rybackie "ACIPOL" w Gosławicach, w którym zapoznali się z nowoczesną metodą hodowli różnych gatunków ryb a także z procesem ich przetwarzania i konserwowania.
Dodatkowych wrażeń dostarczały młodym Słowakom zajęcia popołudniowe. Poza zwiedzaniem powiatu konińskiego, na ich wycieczkowym szlaku znalazły się także Toruń, Kętrzyn, Olsztyn, Święta Lipka i Mikołajki.
 
W Centrum Dydaktyczno-Gastronomicznym Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, Stanisław Bielik wręczy dziś uczniom z Puchowa certyfikaty ukończenia stażu.

Zobacz także:
Centrum Informacji TurystycznejTłumacz MigamPowiatowe Centrum Zrządzania Kryzysowego w KoninieChopin w powiecie konińskimrozlicz PITLogo Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie
© 2020 Starostwo Powiatowe w Koninie – Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR Consulting