Skocz do zawartości

31. Rajd Dla Dzieci do Brzeźna

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oddział w Koninie zaprasza dzieci wraz z opiekunami do wzięcia udziału w "XXXI Rajdzie dla dzieci do Brzeźna". Impreza odbędzie się w sobotę 22 maja, a na mecie w Brzeźnie na uczestników czekają konkursy z nagrodami, quizy o Koninie i gminie Krzymów, zabawy logiczne i sprawnościowe.

Celem rajdu jest propagowanie zdrowego stylu życia, poznawanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego wsi, aktywizacja mieszkańców i wzmocnienie więzi rodzinnych oraz ekologii i potencjału turystycznego.
Wśród zgłoszonych reprezentacji są: szkoła podstawowa z Lubatowa, Osieczy, Sławska, Brzeźna oraz szkoły podstawowe nr 8 i nr 1 z Konina.

Rajd zarówno trasą pieszą jak i rowerową daje możliwość poznania gminy Krzymów, obejrzenia zabytków i Złotej Góry. Jednym ze współorganizatorów rajdu jest Starostwo Powiatowe w Koninie.